Jakie akcesoria dla dzieci są niezbędne na samym początku?

Kompletowanie wyprawki to dla wielu rodziców nie tylko wyzwanie, ale także ogromna radość. Przyjemnie jest myśleć, że nasze upragnione maleństwo wkrótce założy te ubranka, wykąpie się w tej wanience… Chcemy zapewnić dziecku wszystko, co najlepsze, To sprawia, że przyszli rodzice bardzo łatwo wpadają w zakupowy szał, a wyposażenie dziecięcego pokoju staje się znacznie bardziej pokaźne, niż w rzeczywistości jest to konieczne. Jakie akcesoria dla dzieci faktycznie przydają się już na początku, a z których lepiej zrezygnować?

Nawet najmniejsze dziecko potrzebuje kąpieli. Niezbędna będzie więc wanienka (zwykła lub turystyczna) lub wiadro kąpielowe. Przy kompletowaniu wyprawki odpuść kupowanie gąbek i myjek – noworodka raczej ochlapuje się wodą, a nie dokładnie szoruje. Zamiast super myjki, lepiej zainwestować w porządny, mięciutki ręcznik.

Rodzice mogą wahać się, czy już na wstępie kupować dziecku szczotkę do włosów lub grzebyk. Te akcesoria przydają się jednak nie ze względu na potrzeby estetyczne maleństwa, ale na często pojawiającą się ciemieniuchę.

Cześć, mam na imię Andrzej i witam Cię na moim blogu! Znajdziesz tu wiele ciekawych wpisów na temat rodziny, życia społeczeństwa a także wiele innych! Polecam!
error: Content is protected !!